Warsztaty Specjalistyczne

        Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS zgłaszanemu przez środowiska naukowe, urzędnicze, prywatnych firm i indywidualnych użytkowników proponujemy cykl zajęć praktycznych o charakterze warsztatowym. Warsztaty są organizowane od jesieni 2004 r., a na podejmowaną tematykę bezpośredni wpływ mają jej uczestnicy.

UWAGA: zapraszamy na spotkanie informacyjne w sprawie warsztatów w piątek 20 marca 2015 r. o godz. 9 --->szczegóły

        Dynamiczny rozwój informacji przestrzennej w Polsce w ciągu ostatnich lat (Dyrektywa INSPIRE, Ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej) stwarzają znakomite warunki do aplikacji cyfrowego zasobu danych w codziennej pracy zawodowej.

        Badania przyrodnicze oraz zarządzanie na poziomie jednostek administracyjnych charakteryzuje aspekt przestrzenny oraz konieczność rozpatrywania zagadnień na tle poszczególnych komponentów środowiska przyrodniczego. Stąd tak duże znaczenie Systemów Informacji Geograficznej wśród technik badawczych i narzędzi dla administracji samorządowej. GIS staje się znakomitym sposobem na usystematyzowanie gromadzenia danych, ich przechowywanie, wizualizację a także wszechstronną analizę przestrzenną.  Tworzenie lokalnych infrastruktur informacji przestrzennej sprzyja tworzeniu geoportali udostępniających informację publiczną za pośrednictwem Internetu.

         Efektywne wykorzystywanie możliwości jakie dają analizy danych przestrzennych w GIS jest możliwe dopiero jeśli uda się odpowiednie dane pozyskać i przetworzyć do pożądanej postaci. Proponowane moduły warsztatowe, w sposób kompleksowy przybliżają zagadnienia związane z pozyskaniem informacji przestrzennej i przygotowaniem jej do procesu analiz w Systemach Informacji Geograficznej.

        Zajęcia odbywają się w systemie 1-dniowych spotkań w Stacji Ekologicznej w Jeziorach lub w systemie ciągłym nauczania na odległość na platformie e-learningowej. Uczestnicy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt komputerowy, oprogramowanie specjalistyczne, terenowe przyrządy pomiarowe i fachową obsługę ze strony prowadzących.

W sprawach warsztatów prosimy się kontaktować pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.