Oferta zajęć dla szkół

        Zorganizowanym grupom ze szkół ponadpodstawowych proponujemy udział w zajęciach przybliżających przyrodę - jej funkcjonowanie, zagrożenia i ochronę. Zajęcia realizujemy w Wielkopolskim Parku Narodowym, co dodatkowo podnosi ich walor poznawczy. Oferujemy zajęcia terenowe oraz zajęcia terenowo - stacjonarne.

        Proponowane zajęcia uwzględniają wymogi podstawy programowej przedmiotu GEOGRAFIA i BIOLOGIA, IV etap edukacyjny – zakres rozszerzony, ale mogą być modyfikowane na potrzeby wcześniejszych etapów edukacji szkolnej.

--->>> Pobierz ulotkę informacyjną <<<---

 

Wprowadzenie

        Podstawa programowa z zakresu edukacji przyrodniczej w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum: przyroda, geografia, biologia, chemia, fizyka przewiduje realizację z uczniami szeregu zajęć praktycznych, w tym również w terenie. Realizacja części tych zajęć może stanowić dla nauczycieli istotną trudność organizacyjną. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji proponujemy realizację zajęć praktycznych w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach. Stacja znajduje się w Wielkopolskim Parku Narodowym. Będziemy wdzięczni za zapoznanie się z naszą propozycją zajęć, która uwzględnia wymogi powyższej podstawy programowej z przedmiotu GEOGRAFIA i BIOLOGIA IV etap edukacyjny – zakres rozszerzony. Możliwe jest również dostosowanie zajęć do wymogów wcześniejszych etapów edukacji.

            W trakcie zajęć uczniowie samodzielnie wykonują szereg obserwacji, pomiarów i prac terenowych, laboratoryjnych, jak również z użyciem komputera itp. Mają możliwość uczestniczenia w wykładach akademickich. Atrakcyjność zajęć podnosi ich realizacja na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Uczniowie otrzymują materiały dydaktyczne dotyczących Parku.W ramach zajęć możliwe jest nieodpłatne zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego WPN. Zajęcia mogą być jednodniowe, jak również dwudniowe i dłuższe. Mogą mieć formę zajęć typowo terenowych, jak również stacjonarnych. Wszystko zależy od zakresu zagadnień, jaki zechcą Państwo wybrać z naszej oferty i Państwa możliwości organizacyjnych. Możliwy jest nocleg i wyżywienie grupy w Stacji Ekologicznej, gdzie znajduje się odpowiednio przygotowane zaplecze hotelowe. Zajęcia prowadzą pracownicy Stacji Ekologicznej, posiadający duże doświadczenie dydaktyczne, w tym również w zakresie zajęć z grupami szkolnymi. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i w razie potrzeby udzielamy wszelkich informacji.

 

Informacje organizacyjne i koszty

W ramach wszystkich zajęć możliwe jest nieodpłatne zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego WPN.

Uczniowie otrzymują materiały edukacyjne.

Koszty zajęć

Zajęcia terenowe (czas trwania około 6 godzin) – 600 zł za grupę.

Zajęcia terenowo - stacjonarne (czas trwania około 4,5 godziny) – 450 zł za grupę.

Koszt noclegu w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach – 21,60 zł od osoby za noc.

Wyżywienie: w hotelu Stacji znajduje się w pełni wyposażona kuchnia z jadalnią. Możliwe jest samodzielne przygotowanie posiłków lub skorzystanie z cateringu. Koszt cateringu zorganizowanego przez Stację: dwudaniowy obiad – 16 zł od osoby, śniadanie i kolacja – 7,50 zł o osoby za posiłek. Na terenie Stacji znajduje się miejsce do grillowania.